fb

Hizmet Verilen İlçeler

İstanbul Bölgesinde Usta Bul

İstanbul, Türkiye'nin en kalabalık şehridir. Bir başka deyişle, nüfusu ve nüfus yoğunluğu fazladır. Bu sebeple, İstanbul'da birçok konut, ev ve iş yeri gibi yapılaşmalar çok sık görülür. Bu yapıların; zaman zaman bakımının yapılması, ihtiyaçlarının ve eksikliklerinin giderilmesi gerekmektedir. Tecrübeli ve işinin ehli bir usta seçimi, bu yapıların eksikliklerinin giderilmesinde en önemli noktalardan biridir. Ustabilir platformu, size en yakın konumda bulunan ve tecrübeli ustaları sizlerle buluşturmak amacıyla oluşturulmuş bir platformdur. Ustabilir sayesinde İstanbul ustalarını kolayca bulabilir, istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak deneyimli ve tecrübeli ustaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Ustabilir platformuna internet üzerinden web sitesine girerek üye olabilir veya Ustabilir uygulamasını mobil cihazlarınıza indirerek erişim sağlayabilirsiniz.

İstanbul Bölgesindeki En İyi Ustaları Bulun

İstanbul'da birçok hizmet kategorisinde çalışan usta bulunmaktadır. Bu ustalardan kimi zaman kendiniz tanıştığınız kimi zaman da yakınlarınızın tavsiyesiyle tanıştığınız bazı ustalar olabilir. Bu ustaların nasıl çalıştıklarını veya geçmiş iş tecrübelerini çok iyi bilemeyebilirsiniz. Bu da alacağınız hizmetin kalitesinin düşmesine veya işten memnun kalmamanıza yol açabilir. Ustabilir platformu sayesinde; İstanbul ustaların geçmiş iş tecrübelerini ve deneyimlerini öğrenebilir, sahip oldukları sertifikaları ve belgeleri de görebilirsiniz. Ustaların iş tecrübeleri hakkında öğrendiklerinizin dışında hala usta hakkında merak ettikleriniz olabilir. Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz soruları kolaylıkla ustalarla iletişime geçerek direkt olarak kendilerine sorabilirsiniz. Ayrıca, platformda başka kullanıcıların ustalara yaptıkları yorumları görebilir ustalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de İstanbul ustanızdan hizmet aldıktan sonra hizmet kalitesine göre platform üzerinden ustaları puanlayarak değerlendirebilir, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ustabilir platformu, İstanbul’da usta bulmanızı kolaylaştıran bir platformdur. Platformun web sitesi üzerinden veya uygulamasını indirerek sadece 3 adımda İstanbul ustanızı bulabilirsiniz. Bu üç adıma başlamadan önce, platformun 'müşteri girişi' bölümünden platforma üye olmanız gerekmektedir. Numaranızı girip şifrenizi oluşturarak platforma kolaylıkla üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra, yapmanız gereken ilk adım talep oluşturmaktır. Ustabilir platformunda, yüzün üzerinde hizmet kategorisi bulunur. Bu hizmet kategorilerinden almak istediğiniz hizmeti seçerek talep oluşturabilirsiniz. Talep oluşturduktan sonra, ikinci adımda, konumunuza uygun ve size en yakın İstanbul ustalar listelenir. Listelenen ustaların geçmişlerini inceleyebilir, iş tecrübelerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, diğer kullanıcıların ustalara verdiği puanları görebilir, yaptıkları yorumları da okuyabilirsiniz. Ustaları hakkında bilgi edindikten sonra yapmanız gereken son adım, istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun İstanbul ustayı seçmek. Seçtiğiniz İstanbul ustayla iletişime geçebilir ve istediğiniz hizmeti alabilirsiniz. Kendiniz usta seçmek istemiyorsanız platformdaki 'ilan panosu' bölümüne istediğiniz hizmet kategorisinde ilan verebilirsiniz. Böylece, ilgili kategorideki ustalar sizin ilanınızı gördükten sonra sizle iletişime geçebilir ve işinizi halledebilirsiniz.
Ustabilir platformunda, yüzün üzerinde hizmet kategorisi bulunmaktadır. Bu hizmet kategorilerinin altında birçok usta bulunur. Yeni bir eve taşınacaksanız veya kendi evinizde bir değişiklik yapmak istiyorsanız değişime duvarlarınızı boyatarak başlayabilirsiniz. Bu değişim için duvarlarınızın rengini değiştirmeye karar verdiyseniz; boya ve badana kategorisindeki ustalarla çalışarak evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Daha geniş çaplı ve detaylı bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız da mutfak ve banyo tadilat kategorisinden mutfağınızı veya banyonuzun dizaynını değiştirerek yenilik yapabilirsiniz. Mutfağınızın veya banyonuzun tümünü tamamen değiştirmek istemiyorsanız, bu odalardaki arızalı veya tadilat gerektiren kısımlar için de bu kategoriyi kullanabilirsiniz. İnşaat işleriyle uğraşmaktaysanız; su tesisatı, elektrik ve elektronik veya direkt olarak inşaat kategorilerinden dilediğiniz İstanbul ustalarla çalışabilirsiniz. Ayrıca, acil çilingir bulmaya ihtiyacınız varsa uygulama üzerinden hızlıca konumunuza en yakın çilingiri de bulabilirsiniz. Bunlar gibi birçok kategoriden İstanbul usta bulmak için Ustabilir platformunu inceleyip bulabilirsiniz.
İstanbul, nüfusu çok fazla olan bir ildir. Bu durum, İstanbul'un her ilçesinde yoğun bir nüfusun yaşamasına yol açmıştır. Bu ilçelerden daha yoğun nüfuslu olan bazılarında diğer ilçelere göre daha çok hizmet verilir. Daha çok hizmet verilen ilçelere; Fatih, Gaziosmanpaşa, Beyoğlu, Bahçelievler, Ataşehir ve Başakşehir gibi ilçeler örnek olarak gösterilebilir. Bu ilçelerde toplu konutlar ve yapılaşma fazladır. Bu yapı yoğunluğu da daha fazla hizmet talebine yol açmaktadır. Bu hizmet talepleri; yapıların ihtiyaçlarına ve eksikliklerine, yapı sahiplerinin isteklerine göre artıp azalabilmektedir. İstanbul ilçelerinin daha fazla hizmet talep etmesini sağlayan bir başka etken ise yeni yapılar oluşturmak için oluşturulan inşaat sahalarının sıklığıdır. İnşaat sahalarında çokça tecrübeli ve işinin ehli ustaya ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaç, ilgili hizmet kategorilerinde daha fazla hizmet talebi oluşturmaktadır.
İstanbul usta fiyatlarına etki eden birkaç faktör bulunur. İlk faktör, ustaların çalışma stillerinin birbirlerine göre değişiklik göstermesidir. Başka bir deyişle, her ustanın çalışma tarzı farklıdır. Bazı ustalar aynı işi daha uzun zamanda bitirebiliyorken bazıları ise çok kısa bir sürede bitirebilir. Bu süre farkı, çalışma saatlerinin azlığı ve fazlalığı açısından ödeyeceğiniz fiyatta değişiklik gösterebilir. Ayrıca, bulunduğunuz konum, İstanbul ustanın sizin bulunduğunuz konuma yakınlığı veya uzaklığı, ulaşım seçeneklerini etkileyeceğinden dolayı ustanın sizden talep edeceği ücrette de değişiklik olabilir. İstanbul usta fiyatlarına etki eden bir diğer faktör ise talep ettiğiniz hizmet modelinde bir malzeme kullanılacaksa bu malzemenin ustanın elinde bulunup bulunmamasıdır. İstanbul ustalar ellerinde bulunan malzemelerle işlerinizi bitirebilir ve kendi malzemeleri olduğu için daha az ücret talep edebilirler. Fakat kullanılacak malzeme ellerinde bulunmuyorsa ve dışarıdan satın alınacak bir ürünse, bu alım İstanbul ustanın talep edeceği ücrete yansıyabilir. Bir başka fiyatları etkileyen faktör ise, ustanın çalışacağı alanın büyüklüğüdür. Bazı hizmet kategorilerinde, alan ve işin nasıl yapılacağı ücrete etki eder. Örneğin; 2-3 katlı müstakil bir evde yapılacak olan iş yükü ve miktarı, küçük bir apartman dairesinde yapılacak işten daha fazla olacağı için, ilk durumdaki talep edilecek fiyat daha fazla olacaktır.
Ustabilir platformunun birçok olumlu yönü bulunur. Bunlardan ilki, konumunuza en yakın ve işinin ehli ustaları bularak bu İstanbul ustaları hizmetinize sunar. Konumunuza yakın ustaları görüntüleyebilmeniz, işlerinizin acil olması durumunda işinize yarar. Ayrıca, usta araması yapmanızı kolaylaştırır ve hızlandırır. Konumunuza yakın usta bularak ustanın ulaşım maliyeti çok fazla olmayacağından size sunacağı fiyat da normalin çok üzerinde olmayacaktır. Bir başka olumlu yön ise, İstanbul ustalar hakkında birçok bilgi sahibi olabilmenizdir. Ustabilir platformu sayesinde, ustaların geçmiş tecrübelerini ve başka kullanıcıların ustalar hakkında değerlendirmelerini okuyabildiğiniz için iş yapacağınız usta hakkında birçok bilgi öğrenebilirsiniz. Bu öğrenebileceğiniz bilgiler sayesinde, ustalarla iş yapmadan, ustaların istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacakları hakkında da bir fikriniz oluşur. Bu fikre göre ustalarla çalışıp çalışmamayı tercih edebilirsiniz. Platform üzerinden size önerilen ustayla iletişime geçebilir ve cevabını merak ettiğiniz soruların cevaplarını da birebir ustayla konuşarak öğrenebilirsiniz. Ustabilir platformu aracılığıyla, hem İstanbul usta hakkında birçok detay öğrenip hem de İstanbul ustayla birebir iletişime geçerek dilediğiniz hizmet kategorisinden kolaylıkla hizmet almış olursunuz. Platforma kolayca üye olarak dilediğiniz hizmet kategorilerindeki İstanbul ustaları bulabilirsiniz.