fb

Hizmet Verilen İlçeler

Antalya Bölgesinde Usta Bul

Büyükşehirlerde ya da nüfus yoğunluğunun fazla olduğu şehir merkezlerinde, tamirat, onarım, montaj ya da bakım için usta bulmak bazı zamanlarda sıkıntılı bir süreç olabilir. Antalya usta seçimi konusunda benzer sıkıntılara sahip şehirler arasında gelir. Özellikle yoğun turist akınının olduğu ilkbahar ve yaz aylarında Türkiye'nin turizm cenneti olan Antalya'da tamirat ve bakım işleri çok önemli bir sorun haline gelir. Bu gibi zamanlarda Antalya bölgesinde usta bulmak için Ustabilir platformunu kullanabilirsiniz. Sizin için konumunuza en yakın ustayı belirleyen Ustabilir sistemi, istediğiniz iş için en uygun ustaları da seçip size sunar. Siz de ustalar arasından istediğinizi seçip tamirat ya da montaj süreci için ilk adımı atabilirsiniz.

Antalya Bölgesindeki En İyi Ustaları Bulun

Doğru usta ile bütçenizi aşmadan işlerinizi halletmeniz için en iyi Antalya ustaları arasından seçim yapmanız gerekir. Bu süreç için de öncelikle işin tanımını ve planını yapmanız gerekir. Eğer boya badana gibi bir iş yaptırmayı düşünüyorsanız işe malzemeleri temin ederek başlayabilirsiniz. Ancak boya malzemelerini ustanın almasını da isteyebilirsiniz. Bunun için en iyi ustayı bulup iletişime geçmeniz ve süreci planlamanız gerekir. Ustabilir sisteminde her kategoride birden fazla usta bulabilirsiniz. Bu şekilde seçim şansınız olur. Antalya ustalarının isimlerinin yanında bulunan yıldızlar müşteriler tarafından verilen puanları temsil eder. Yıldızlara ve yorumlara da göz atarak en iyi usta seçimini yapabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz ustanın varsa aldığı eğitim ve sertifikaları da görebilirsiniz. Bu şekilde en iyi ustayı bulabilirsiniz.Sistemde ustalar arasında seçim yapamadıysanız “fark etmez kutusunu tıklayıp ilanın panoya konulmasını da seçebilirsiniz. Bu şekilde sistemdeki ustalardan biri açtığınız iş ilanını seçip sizinle iletişime geçebilir. Bu şekilde de istediğiniz en iyi ustaya ulaşabilirsiniz. Usta hizmeti dışında Türkiye'nin en önemli markalarının yetkili servislerine de Ustabilir sistemi üzerinden ulaşabilmeniz mümkün. Bu şekilde sipariş verdiğiniz ya da satın aldığınız ürünlerin montajını yetkili servislere yaptırabilir, garanti konusunda sıkıntı yaşamadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Antalya’da usta bulmak için öncelikle Ustabilir sistemine üye olmanız gerekir. Ücretsiz olan üyelik oldukça kolay bir işleyişe sahiptir. Kişisel iletişim bilgilerinizi ve adresinizi vererek üye olduktan sonra Ustabilir platformuna adım atmış olursunuz. Sistemden yararlanıp en iyi hizmeti almak için sadece 3 adıma ihtiyacınız vardır. Eğer bir tamirat ya da bakım için Antalya usta hizmeti almayı düşünüyorsanız öncelikle yapılacak işin ya da alınacak hizmetin ne olduğunu belirlemeniz gerekir. Ustabilir platformundan istediğiniz kategoriyi seçebilirsiniz. Klima bakımı ya da tamiratı için ısıtma, soğutma ve havalandırma kategorisini seçebilirsiniz. Kategori seçimi sonrasında usta bul seçeneği ile talep ettiğiniz alandaki ustaları görüntüleyebilirsiniz.
Antalya usta hizmetleri hemen hemen bir evdeki tüm servis ve tadilat süreçleri için bulunabilir. Eğer banyo ya da mutfak tadilatı gibi uzun sürecek bir hizmet almayı düşünüyorsanız buna uygun usta ya da ustaları da Ustabilir sisteminden bulabilirsiniz. Kategoriler arasında bahçe ve peyzaj, mobilya ve marangoz, çatı oluk, kapı pencere ve balkon gibi ustalık isteyen hizmetler bulunur. Eğer kapı ve balkonlara sineklik taktırmak ya da bahçe peyzajınızı yaptırmak isterseniz bu alana yönelik ustaları görüntülemeniz gerekir. Kategoriyi seçtikten sonra Ustabilir size en yakın ustaları listeler. Listelenen ve alanında uzman olan Antalya ustalarının yanında tamamladıkları projeler ve müşterilerden aldıkları yıldızlar bulunur. Buradan istediğiniz alandaki en iyi ustaya ulaşabilirsiniz.
Antalya usta konusunda oldukça yoğun bir seçeneğe sahiptir. Ancak il sınırlarının geniş olması usta seçimini de zor hale getirir. Coğrafi olarak doğu batı aksamlı uzanan il sınırları oldukça geniştir. Bu nedenle il içinde ilçelerin birbirleriyle ve il merkeziyle ulaşımı oldukça uzun süreli olabilir. Örneğin Kaş ilçe merkezi ile Antalya il merkez arası yaklaşık 190 km'dir. Bu da özel araç ile yaklaşık 3-4 saatlik bir sürüşe denk gelir. Yine Antalya il sınırları içindeki en doğu ilçe Gazipaşa ile Antalya merkez arası 180 km'dir. Şehirler arasındaki bu fark usta hizmeti başta olmak üzere almayı düşündüğünüz hizmetler için yerel seçenekleri değerlendirmenin daha doğru olacağı sonucunu verir. Eğer Kaş ilçesinde bir usta hizmeti almak isterseniz size en yakındaki ustayı bulmanız gerekir. Bu nedenle Ustabilir platformunu kullandığınızda adresinize en yakındaki Antalya ustalarına ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde Antalya usta için il merkezinden bir usta seçimi yapmanız gerekir. Böylelikle uzun yol ve artan masraflar nedeniyle iş planında herhangi bir aksama yaşamadan süreci tamamlarsınız.
Ustabilir sisteminde her iş için belirli kategoriler vardır. Siz yapılacak işi belirleyip buna göre bir kategori seçerek istediğiniz usta ile iletişim kurabilirsiniz. Usta da size fiyat verir. Dolayısıyla Antalya usta fiyatları projeye göre değişebilir. Çilingir hizmeti gibi bazı projeler ya da işler günlük ve kısa süreli hizmetlerdir. Bu gibi işler için kısa süreli hizmet alacağınız gibi yapılacak işin fiyatı da buna göre belirlenir. Ancak mutfak banyo tadilatı ya da mantolama gibi uzun süreli işlerde fiyat hizmetin büyüklüğüne ve zamana göre belirlenir. Boya badana gibi durumlarda usta ile iletişime geçtiğinizde boyaları ustanın almasını isteyebilirsiniz. Ustabilir platformu üzerinden iletişime geçtiğinizde istediğiniz marka ve rengi verirseniz usta sizin adınıza boyaları temin edebilir. Bu şekilde bir durumda usta fiyatının içine malzeme de girdiği için talep edilecek ücret farklılaşır. Eğer proje bazlı uzun süreli bir iş planı yaptıysanız Ustabilir platformu üzerinden ustanız ile süreci konuşabilir bu şekilde daha doğru adımlar atabilirsiniz.
Antalya yoğun bir nüfusa sahip bir büyükşehirdir. Akdeniz Bölgesinin en kalabalık şehirlerinden biri olmasının yanında göç alan bir merkezdir. Şehrin bu yoğun nüfus yapısının yanında neredeyse yılın 6 ayı yoğun turist çeken bir şehirdir. Bu özellikleri nedeniyle şehirde güvenilir bir usta bulmak oldukça zor olabilir. Antalya ustaları özellikle yaz aylarından sıcak hava nedeniyle çalışmalarını azaltabilir ya da tatil sürecinde çalışmayabilir. Bu nedenle Antalya usta bulmak için Ustabilir platformunu kullanmanız gerekebilir. Ustabilir sayesinde her mevsim çalışan bir usta bulmanız oldukça kolaydır. Ayrıca yoğun nüfus nedeniyle usta randevusu almakta ya da ustalarla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Yine böyle bir durumda Antalya ustaları için en doğru seçenek Ustabilir platformudur. İstediğiniz alanda birden fazla ustaya bu şekilde ulaşabilirsiniz. Verilen puanları, tamamlanan işleri ve ustanın aldığı sertifikaları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinden istediğiniz kategorideki Antalya ustasıyla iletişim kurabilirsiniz. Bu şekilde sıcak yaz aylarında bile çalışma planı yapabilirsiniz. Proje öncesinde usta ile iletişim kurmak bütçe konusunda da önemlidir. Projeyi ilettiğiniz usta size bütçe ve ödeme planı çıkarır. Bu şekilde fazla ücret ödemekten kurtulduğunuz gibi, devam eden proje sırasında ek ödeme gibi kötü sürprizlerle karşılaşmazsınız. Ustabilir, hizmet almak isteyen kişilerle alanında yetkin ustaları bir araya getirerek en iyi ustayı bulmanızı sağlar. Bu şekilde Antalya ustaları arasından seçiminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.